Ventspils nafta
 
 

Par AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumu darbības rezultātiem pirmajā ceturksnī

Atpakaļ

Par AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumu darbības rezultātiem pirmajā ceturksnī

2015. gada 28. aprīlī / Ventspils nafta

AS “Ventspils nafta” meitas uzņēmums SIA ““Ventspils nafta” termināls” (VNT) 2015. gada pirmajā ceturksnī pārkrāva 3,4 miljonus tonnu naftas produktu, un tas ir par 1,3% mazāk nekā pērnā gada pirmajos trijos mēnešos. Savukārt, SIA “LatRosTrans” naftas produktu transportēšanas apjoms šajā periodā pieauga par 3%  līdz 1,8 miljoniem tonnu, salīdzinot ar 2014. gada pirmo ceturksni, kad uzņēmums transportēja 1,76 miljonus tonnu naftas produktu. 

Skaidrojot 2015. gada pirmā ceturkšņa rezultātus, AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumu vadība norāda, ka tie atspoguļo biznesa plānā ietverto un attaisno izvirzītās prognozes. Tāpat grupas meitas uzņēmumu vadība joprojām ir piesardzīga, raugoties uz šogad sasniedzamajiem naftas un naftas produktu pārkraušanas un transportēšanas apjomiem, ņemot vērā ģeopolitisko spriedzi un neskaidrībām reģionā. 

“Mēs turpinām meklēt iespējas, lai samazinātu izmaksas un varētu vēl veiksmīgāk konkurēt esošajā ģeopolitiskajā situācijā. Tādējādi, spējot piedāvāt augstākas klases pakalpojumus par izdevīgāko cenu mūsu klientiem, mēs varam turpināt piesaistīt esošos transportēšanas un pārkraušanas apjomus,” uzsver AS “Ventspils nafta” valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups.

 

Par AS “Ventspils nafta”

AS “Ventspils nafta” ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas naftas produktu transportēšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas un kuģošanas jomā. AS “Ventspils nafta” ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.

AS “Ventspils nafta” pieder 51% SIA ““Ventspils nafta” termināls”, kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā; 66% SIA “LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas lielākais kopuzņēmums Baltijā; 49,94% AS “Latvijas kuģniecība”, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos pasaulē.

AS “Ventspils nafta” (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R) akcijas kopš 1998.gada 20.oktobra tiek kotētas biržas NASDAQ OMX Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā.

 

Papildu informācija:

Elīna Dobulāne, komunikācijas konsultante

AS “Ventspils nafta”

Tālrunis: +371-25959447

E-pasts: elina.dobulane@vnafta.lv

www.vnafta.lv