Ventspils nafta
 
 

Akcionāru paziņojumi par nozīmīgas tiešas un netiešas līdzdalības palielināšanu

Atpakaļ

Akcionāru paziņojumi par nozīmīgas tiešas un netiešas līdzdalības palielināšanu

2015. gada 29. oktobrī / Ventspils nafta

2015.gada 29.oktobrī AS “Ventspils nafta” (Ventspils nafta jeb Koncerns) ir saņēmusi  “Euromin Holdings (Cyprus) Limited” ("Euromin") paziņojumu par tiešas nozīmīgas līdzdalības iegūšanu “Ventspils nafta” un “Vitol R&M” SA paziņojumu par nozīmīgas netiešas līdzdalības iegūšanu “Ventspils nafta”.

Saskaņā ar paziņojumiem, kuri pievienoti šīs paziņojuma pielikumā, “Vitol R&M” SA uz 2015.gada 23.oktobri netieši Ventspils nafta obligātā akciju atpirkšanas piedāvājuma ietvaros papildus ieguvusi 4 702 814 Koncerna balsstiesīgās akcijas un šobrīd tai netiešā veidā pieder 103 072 879 akcijas jeb 98,65% no Koncerna kopējā balsstiesīgo akciju kopskaita. Akcijas tiešā veidā ieguva “Euromin Holdings (Cyprus) Limited, kuras 100% kapitāla daļu īpašnieks ir “Vitol R&M” SA.

Notice_Euromin_FCMC_increase of direct participation_2015_10_23

Notice_Vitol RM SA_FCMC_increase of indirect participation_2015_10_23Par AS „Ventspils nafta”

AS „Ventspils nafta” ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas naftas produktu transportēšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas un kuģošanas jomā. AS „Ventspils nafta” ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.

AS „Ventspils nafta” pieder 51% SIA ““Ventspils nafta” termināls”, kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā; 66% SIA „LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas kopuzņēmums Baltijā; 49,94% AS „Latvijas kuģniecība”, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos pasaulē.

AS „Ventspils nafta” (NASDAQ RIGA: VNF1R) akcijas kopš 1998.gada 20.oktobra tiek kotētas biržas NASDAQ Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā.

 

 

Elīna Dobulāne, komunikācijas konsultante

AS “Ventspils nafta”

Tālrunis: +371-25959447

E-pasts: elina.dobulane@vnafta.lv

 

www.vnafta.lv