Ventspils nafta
 
 

“Ventspils nafta” uzņēmumi Ilgtspējas indeksā uzlabojuši savu sniegumu

Atpakaļ

“Ventspils nafta” uzņēmumi Ilgtspējas indeksā uzlabojuši savu sniegumu

2015. gada 19. jūnijā / Ventspils nafta

Lai novērtētu savu korporatīvās atbildības un ilgtspējas sniegumu, AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumi piedalījās Ilgtspējas indeksā. SIA ““Ventspils nafta” termināls” pirmo reizi ieguva visaugstāko platīna novērtējumu, SIA “LatRosTrans” pakāpās no bronzas kategorijas līdz sudrabam un saņēma Ilgtspējas čempiona apbalvojumu, demonstrējot visstraujāko izaugsmi visos kritērijos. Savukārt AS “Latvijas kuģniecība” ierindojās Sudraba kategorijā, piedaloties Ilgtspējas indeksā pirmo reizi.

“Dalība Ilgtspējas indeksā mūsu grupas uzņēmumiem ir ļoti vērtīga, jo tā ir iespēja objektīvi novērtēt savu korporatīvu atbildību un saprast, kas ir tās jomas, kurās nepieciešami uzlabojumi. ““Ventspils nafta” termināls” pieredze rāda, ka trīs gadu laikā uzņēmums var sasniegt izcilus rezultātus korporatīvajā atbildībā un ilgtspējas jautājumos. Iepriekšējo gadu ekspertu ieteikumi palīdz uzņēmumu darbiniekiem un vadībai mērķtiecīgi veikt uzlabojumus un nospraust jaunus attīstības mērķus katram uzņēmumam un grupai kopumā,“ skaidro AS “Ventspils nafta” valdes priekšsēdētājs Roberts Kirkups, norādot, ka labie rezultāti ir visu darbinieku kopīgais sasniegums. 

R. Kirkups uzsver, ka AS “Ventspils nafta” grupas uzņēmumiem kā savas nišas līderiem, ir svarīgi būt korporatīvi atbildīgiem ne tikai savas biznesa izaugsmes veicināšanai, bet arī esot kā piemēram citiem Latvijas uzņēmumiem, aicinot viņus izvērtēt savu atbildību pret vidi, sabiedrību, darbiniekiem un piegādātājiem. 

Ilgtspējas indekss Latvijā tiek organizēts jau sesto gadu. Tas ir stratēģisks vadības instruments, kas balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, palīdzot uzņēmumiem novērtēt savas darbības ilgtspēju un korporatīvās atbildības līmeni piecās jomās - stratēģijā, tirgus attiecībās, darba vidē, vidē un sabiedrībā. Iniciatīvas partneri ir Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts, Latvijas Darba devēju konfederācija un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

 

Par AS “Ventspils nafta” 

AS “Ventspils nafta” ir viena no lielākajām uzņēmumu grupām Latvijā un darbojas naftas produktu transportēšanas, pārkraušanas, uzglabāšanas un kuģošanas jomā. AS “Ventspils nafta” ir koncerna mātes sabiedrība, kas pārvalda ieguldījumus grupas uzņēmumos, veicinot koncerna kopējās vērtības un katra atsevišķā uzņēmuma vērtības pieaugumu.

AS “Ventspils nafta” pieder 51% SIA ““Ventspils nafta” termināls”, kas ir lielākais naftas un naftas produktu termināls Baltijā; 66% SIA “LatRosTrans”, kas ir Latvijas-Krievijas kopuzņēmums; 49,94% AS “Latvijas kuģniecība”, kas ir starp lielākajiem kuģu īpašniekiem vidēja izmēra un handy tankkuģu segmentos pasaulē. 

AS “Ventspils nafta” (NASDAQ OMX RIGA: VNF1R) akcijas kopš 1998. gada 20. oktobra tiek kotētas biržas NASDAQ OMX Riga Baltijas Oficiālajā sarakstā.

 

Papildu informācija:

Elīna Dobulāne, komunikācijas konsultante

AS “Ventspils nafta”

Tālrunis: +371-25959447

E-pasts: elina.dobulane@vnafta.lv 

www.vnafta.lv